REKLAMA
Znaleziono 2089 wyników
W centrum Warszawy powstaje nowy kompleks biurowy VIBE [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Warszawy powstaje nowy kompleks biurowy VIBE [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Powstający w biznesowym centrum Warszawy biurowiec VIBE pnie się w górę. Najnowsza inwestycja Ghelamco jako pierwsza w Polsce otrzyma własną, dźwiękową tożsamość. Jej skomponowanie deweloper powierzył uznanemu polskiemu kompozytorowi – Wojciechowi Urbańskiemu.
Wmurowano kamień węgielny pod rozbudowę Kampusu Medycznego UJ w Krakowie [FILM + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wmurowano kamień węgielny pod rozbudowę Kampusu Medycznego UJ w Krakowie [FILM + WIZUALIZACJE]
Wokół istniejących obiektów klinicznych w Krakowie-Prokocimiu powstaną nowe budynki dla kolejnych jednostek UJ CM. W czwartek 18 maja odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod przyszły kompleks. Modernizacja i rozbudowa Kampusu Medycznego będzie miała kluczowe znaczenie dla podniesienia jakości i efektywności kształcenia oraz implementowania do gospodarki najnowszych rozwiązań w zakresie nauk medycznych.
W centrum Warszawy trwa budowa VIBE, pierwszego w Polsce biurowca z muzycznym DNA [FILM + wizualizacje]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Warszawy trwa budowa VIBE, pierwszego w Polsce biurowca z muzycznym DNA [FILM + wizualizacje]
Powstający w biznesowym centrum Warszawy biurowiec VIBE pnie się w górę. Najnowsza inwestycja Ghelamco jako pierwsza w Polsce otrzyma własną, dźwiękową tożsamość. Jej skomponowanie deweloper powierzył uznanemu polskiemu kompozytorowi – Wojciechowi Urbańskiemu.
Polski projekt budowy małych reaktorów jądrowych z poparciem Komisji Europejskiej [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Polski projekt budowy małych reaktorów jądrowych z poparciem Komisji Europejskiej [FILM]
Redukcja emisji gazów cieplarnianych o 90 proc. i zużycia paliw kopalnych o 80 proc. już do 2040 roku – to najnowszy cel klimatyczny Komisji Europejskiej dla całej UE. Jego osiągnięcie, zdaniem „unijnego rządu”, będzie możliwe m.in. dzięki szerokiemu wykorzystaniu technologii małych reaktorów jądrowych (SMR). Pierwszy z nich, opracowywany przez Orlen Synthos Green Energy, może stanąć w Polsce jeszcze w tej dekadzie.
W Katowicach trwają zaawansowane prace na budowie stadionu miejskiego [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W Katowicach trwają zaawansowane prace na budowie stadionu miejskiego [FILMY]
Budowa stadionu miejskiego w Katowicach idzie pełną parą. Trwa montaż krzesełek. Obiekt ma zostać odebrany do końca tego roku. Następnie konieczne będzie uzyskanie przez GKS Katowice licencji pozwalającej na grę na nowym obiekcie.
Electris uruchamia najnowocześniejszą zautomatyzowaną galwanizernię w tej części Europyartykuł
Pokaż artykuł
Electris uruchamia najnowocześniejszą zautomatyzowaną galwanizernię w tej części Europy
Firma Electris - czołowy producent komponentów miedzianych i aluminiowych dla sektora elektroenergetycznego, z siedzibą w Białce koło Makowa Podhalańskiego - zakończyła budowę nowoczesnej galwanizerni. Inwestycja, której wartość wyniosła blisko 30 mln zł, obejmuje w pełni zautomatyzowaną linię galwaniczną, nowoczesne laboratorium fizyko-chemiczne oraz zaawansowane rozwiązania proekologiczne. Inwestycja została zrealizowana we współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym i była wsparta ulgą podatkową w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Krok w rozwoju polskich kompetencji technologicznych w obszarze zaawansowanej optoelektroniki wojskowejartykuł
Pokaż artykuł
Krok w rozwoju polskich kompetencji technologicznych w obszarze zaawansowanej optoelektroniki wojskowej
Dwie polskie firmy VIGO Photonics S.A. i PCO S.A. podpisały strategiczną umowę, dotyczącą finalizacji opracowania i produkcji chłodzonych matryc detektorów podczerwieni opartych na technologii supersieci T2SL, uznawanej za jedną z najbardziej zaawansowanych w tej dziedzinie. Umowa ta stanowi ważny krok w rozwoju polskich kompetencji technologicznych w obszarze zaawansowanej optoelektroniki wojskowej. Szacunkowa wartość umowy wynosi blisko 200 mln zł.
W Gdańsku powstają kolejne prywatne akademikiartykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku powstają kolejne prywatne akademiki
Rosnąca atrakcyjność Trójmiasta jako miejsca do życia oraz ogromny potencjał lokalnego rynku pracy, a także rosnący poziom ośrodków akademickich, wymagają rozwoju wysokiej jakości bazy noclegowej dla studentów, którzy w ciągu kilku następnych lat staną się wykształconymi profesjonalistami, chcącymi kontynuować tu swoją zawodową karierę. Zasoby finansowe oraz długotrwałe procedury powodują, że odpowiedzią na tę sytuację są atrakcyjnie zlokalizowane prywatne akademiki o wysokim standardzie.
We Wrocławiu powstaje gigantyczny Nowy Szpital Onkologiczny [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstaje gigantyczny Nowy Szpital Onkologiczny [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
W stolicy Dolnego Śląska powstaje największy w Polsce szpital onkologiczny, który będzie także jednym z największych tego typu ośrodków w Europie. Nowoczesna placówka ma stać się kluczowym centrum leczenia nowotworów, oferując pacjentom kompleksową opiekę na najwyższym światowym poziomie.
Łukasiewicz - Instytut Technologii Eksploatacji otworzył w Radomiu hub technologiczny [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Łukasiewicz - Instytut Technologii Eksploatacji otworzył w Radomiu hub technologiczny [FILM]
Radomski Łukasiewicz - Instytut Technologii Eksploatacji otrzymał 15 mln zł z unijnych środków na rozwój przemysłu z wykorzystaniem najnowszych cyfrowych technologii, w ramach innowacyjnego projektu ProtoHub 4.0. „Zadaniem Sieci Badawczej Łukasiewicz jest transfer wiedzy do gospodarki. Radomska placówka będzie odpowiadać na potrzeby najbardziej innowacyjnych przedsiębiorców z całej Polski” - powiedział dr Hubert Cichocki, prezes Centrum Łukasiewicz.
StudentSpace rusza z budową dwóch wielkich prywatnych akademików w Krakowie [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
StudentSpace rusza z budową dwóch wielkich prywatnych akademików w Krakowie [WIZUALIZACJE]
StudentSpace, platforma prywatnych akademików uruchomiona na początku roku przez Signal Capital Partners, Griffin Capital Partners i Echo Investment, ogłosiła rozpoczęcie budowy pierwszych projektów. Spółka zabezpieczyła atrakcyjne działki w Krakowie pod dwa nowoczesne akademiki. Strategiczna lokalizacja nowych obiektów zapewni ponad 1200 studentom wygodny dojazd komunikacją miejską do krakowskich uczelni i centrum miasta. W przyszłym roku StudentSpace planuje rozpoczęcie inwestycji w Warszawie. W ciągu najbliższych 3-5 lat spółka chce mieć w swojej ofercie 5000 łóżek. StudentSpace uruchomiła również stronę internetową oraz zaprezentowała identyfikację wizualną marki.
Drogeria dm debiutuje w Łodzi. Znamy datę otwarciaartykuł
Pokaż artykuł
Drogeria dm debiutuje w Łodzi. Znamy datę otwarcia
Trwa ekspansja niemieckiej sieci drogerie dm w Polsce. Najnowszy sklep zostanie otwarty w Łodzi i będzie to pierwsza drogeria dm w tym mieście. Będzie to jubileuszowa, 50. placówka handlowa tej znanej niemieckiej sieci w Polsce.
firma
Pokaż firmę
S-DOM Sp. z o.o.
Wrocław, ul. Mińska 38
Korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Dolnośląskich od 12 czerwcaartykuł
Pokaż artykuł
Korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Dolnośląskich od 12 czerwca
Zaktualizowany rozkład jazdy zacznie obowiązywać od 12 czerwca. Są dobre wieści: po 22 latach pociągi wracają na linię 285 z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicy, ruszają też składy rowerowe.
Kolejny światowy gigant inwestuje w gminie Kobierzyce pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny światowy gigant inwestuje w gminie Kobierzyce pod Wrocławiem
Kolejna wielka inwestycja zagraniczna w gminie Kobierzyce pod Wrocławiem, na terenie aglomeracji wrocławskiej. W tej jednej z najbogatszych i przyciągających najwięcej inwestorów i inwestycji gmin w Polsce inwestuje międzynarodowy koncern Techtronic Industries, mający siedzibę w Hong Kongu. Otworzy w Magnicach wielkie centrum magazynowo-dystrybucyjne marki Milwaukee. Nowe centrum zlokalizowane jest w Magnicach, zaledwie 15 km od centrum Wrocławia, pomiędzy Autostradową Obwodnicą Wrocławia S8 i autostradą A4.
We Wrocławiu powstanie największa w Polsce instalacja do pozyskiwania energii ze ściekówartykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstanie największa w Polsce instalacja do pozyskiwania energii ze ścieków
We Wrocławiu powstanie największa w Polsce instalacja do pozyskiwania energii ze ścieków. Po uruchomieniu w 2024 roku będzie stanowić pierwszy element nowoczesnego systemu ciepłowniczego we Wrocławiu dostarczając do 5 proc. rocznego zapotrzebowania klientów ciepła sieciowego w mieście. Koszt inwestycji wraz z przyłączem to 82 mln złotych. Projekt realizuje Fortum we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu.
Amerykańska firma technologiczna iTechArt stawia na Wrocławartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma technologiczna iTechArt stawia na Wrocław
Kolejna zagraniczna firma stawia na swój dalszy rozwój w stolicy Dolnego Śląska. Amerykańska firma technologiczna iTechArt zatrudnia już 100 pracowników w swoim oddziale we Wrocławiu, który działa od blisko roku. To jednak nie koniec planów tej globalnej firmy. W związku z dużym rozwojem prowadzi dalszą rekrutację. W związku z planami zwiększenia zatrudnienia, przeniesie się do nowego, większego biura we Wrocławiu.
URBANCARD już nie tylko we Wrocławiu. System wychodzi do aglomeracjiartykuł
Pokaż artykuł
URBANCARD już nie tylko we Wrocławiu. System wychodzi do aglomeracji
Szykuje się duża zmiana i ułatwienie dla pasażerów poruszających się autobusami aglomeracyjnymi. Od 1 grudnia na 7 liniach, w ramach pilotażu, będzie można kupować bilety dokładnie w taki sam sposób, jak w pojazdach wrocławskiego MPK.
Budowa brakującego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia znów opóźniona?artykuł
Pokaż artykuł
Budowa brakującego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia znów opóźniona?
2025 rok nie zaczyna się zbyt szczęśliwie dla najważniejszej inwestycji drogowej, jaka planowana jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu i aglomeracji wrocławskiej. Budowa ostatniego, brakującego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia znów może się opóźnić.
Grupa AB uruchomiła farmę fotowoltaiczną pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Grupa AB uruchomiła farmę fotowoltaiczną pod Wrocławiem
Grupa AB - największy dystrybutor IT i elektroniki użytkowej w regionie CEE - zrealizował kolejną inwestycję w aglomeracji wrocławskiej. Spółka uruchomiła w Magnicach (gmina Kobierzyce, powiat wrocławski) farmę fotowoltaiczną, która zajmuje obszar 10.000 metrów kwadratowych i ma generować rocznie około 760 MWh energii elektrycznej. To tyle, ile statystycznie zużywa 380 przeciętnych gospodarstw domowych w Polsce.
REKLAMA